Sanofi
Ibalgin navbar-element
MENU

Ibalgin® Baby

Ibalgin® Baby
V 40 e-shopech za cenu od 73 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz
Ibalgin® Baby
V 40 e-shopech za cenu od 73 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Léčivá látka:

Ibuprofen 20 mg v 1 ml suspenze.


Léková forma: perorální suspenze
Velikost balení: 100 ml suspenze
Vhodné pro: pro děti od 3 měsíců (s tělesnou hmotností od 6 kg)

  • Bolest, např. hlavy, zubů, krku, zad
  • Bolest při zhmoždění a podvrtnutí, bolest svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
  • Horečka při chřipkových a jiných infekcích, včetně horečnaté reakce po očkování

Léčivá látka:

Ibuprofen 20 mg v 1 ml suspenze.


Léková forma: perorální suspenze
Velikost balení: 100 ml suspenze
Vhodné pro: pro děti od 3 měsíců (s tělesnou hmotností od 6 kg)

  • Bolest, např. hlavy, zubů, krku, zad
  • Bolest při zhmoždění a podvrtnutí, bolest svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
  • Horečka při chřipkových a jiných infekcích, včetně horečnaté reakce po očkování

DÁVKOVÁNÍ

Pro přesné odměření doporučené dávky je v každém balení přiložena dávkovací odměrka. Suspenzi je třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Při horečnatých a bolestivých stavech:

Věk Hmotnost Jednotlivá dávka Četnost podání během 24h
3–6 měsíců 6–8 kg 2,5 ml (50 mg ibuprofenu) 3–4x
6–12 měsíců 9–10 kg 3 ml (60 mg ibuprofenu) 3–4x
1–2 roky 11–13 kg 4 ml (80 mg ibuprofenu) 3–4x
2–3 roky 14–16 kg 5 ml (100 mg ibuprofenu) 3–4x
3–6 let 17–20 kg 7 ml (140 mg ibuprofenu) 3x
6–12 let 20–30 kg 8 ml (160 mg ibuprofenu) 3x
30–40 kg 10–15 ml (200–300 mg ibuprofenu) 3x

Správnou dávku určujte podle hmotnosti dítěte. Pokud si nejste jisti, určete dávku podle věku dítěte. U dětí s tělesnou hmotností do 30 kg nepřekračujte dávku 25 ml suspenze denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je 6-8 hodin.


Při horečce po očkování:

Přípravek se podává v dávce 2,5 ml suspenze. V případě potřeby je možno tuto dávku zopakovat po 6 hodinách. Nepodávejte více než 5 ml suspenze v průběhu 24 hodin. Neklesne-li horečka ani po druhé dávce, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Příbalová informace pro uživatele: Stáhnout v pdf Webová verze

Nástup účinku proti bolesti:
30 minut, trvá 4–6 hodin. Snižuje horečku na 4–8 i více hodin.


Ibalgin® Baby 20 mg/ml perorální suspenze je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen.
Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Populární produkty
Ibalgin® 400
IBALGIN® 400
Ibalgin® Rapidcaps
IBALGIN® Rapidcaps
Ibalgin® Duo Effect
IBALGIN® Duo Effect